Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde reklam pazarının en büyük oyuncusu haline gelen Google Adwords‘te belirlenmiş anahtar kelimelere göre düzenlenen reklamlarda tıklama başına ya da görüntüleme başına maliyet hesaplanmakta, böylece reklam verene fayda sağlama oranı ciddi oranlarda yukarılara çekilmektedir.

Her firmaya reklam yayınlama fırsatı veren Google Adwords, kullanımı oldukça basit olan, hızlı ve kolay reklamcılığı sağlayan bir yöntem. Doğru kullanıldığında geri dönüş oranı yüksek olan bu online reklam aracı, anahtar kelimelerde yaşanan rekabeti de artırır.

EN BASİT VE ETKİLİ TANITIM YOLU

Google Adwords kullanımı oldukça basit bir sistemdir. İşin uzmanından alındığında elbette. Geniş bir araştırma sürecinin olduğu bu tür reklamcılıkta Webhome da, öncelikle yapılacak tanıtım belirlenir ve izlenecek yol için stratejik planlar yapılır. Reklam verenler Google Adwords aracılığıyla yapılan her bir ziyaret için ücret öder, performansa göre değişikliğe gidip tanıtımını istediği kadar yayınlayıp kaldırabilir.

Kolaylıkla yapılması nedeniyle Google Adwords tüm dünyada çok sık kullanılan bir Google teknoloji türüdür.

BÜTÇE BELİRLEME

Adwords reklamlarında öncelikle bütçenizi belirlemeli ve bütçenizin esnekliğine göre hareket etmelisiniz. Bir tür açık artırma olarak nitelendirilebilecek Google Adwords’te ne kadar çok bütçe ayırırsanız o kadar yüksekte yer alırsınız.

Organik aramalarda üst sıraya çıkmak için günlük bütçenizi ayarlamalısınız. Uzmanlar size yardımcı olurken tıklama başına maliyet (TBM) sisteminin geçerli olduğunu bilin.

ANAHTAR KELİME TESPİTİ

Bütçe belirledikten sonra anahtar kelime tespitine geçilir. SEO uzmanları arama motorlarında yaptıkları analizler sonucu reklamınızın aramalarda gözükmesini sağlamak için seçmeniz gereken sözcükler ya da kelime öbeklerini belirlerler. Böylece üst sıradaki yerinizi alırsınız. İnternet kullanıcıları sektörünüze yönelik aramalarında karşılarında sizi görürler.

FARKLI SİTELERE REKLAM VERME

Reklamlarınızı aynı zamanda başka sitelerde de yayınlama imkanına sahipsiniz. Tanıtımlarınız Google’ın sahip olduğu ya da ortağı olduğu sitelerde de görüntülenebilir. Ayrıca siz de tanıtımlarınızın ve kampanyalarınızın sergileneceği siteleri belirleyebilirsiniz. Görüntülü reklam ağı olarak adlandırılan web siteleri de otomatik olarak gösterileceğiniz yerleri belirler.

REKLAM SIRALAMASI

Google ilk sayfada Adwords reklamları istenilen sayıda gösterilemiyor. Reklam sıralaması özelliği ile belirlenen hedef kelimelerinde arama yapıldığı anda ilk 3 – 4 sırada ilgili tanıtımlar yer alıyor. Böylece adil bir seçim yapılmış oluyor. Adwords de reklam sıralaması için ideal bir araç oluyor.

NEDEN ADWORDS? – MİLYONLARA ULAŞIN!

Sanal dünya klasikleşen iletişim araçlarına fark atmış durumda. Artık herkes internet üzerinden haberleşip iletişim haline geçiyor. İnternetin milyonlarca kolundan biri olan reklamcılık hizmetlerinde Adwords açık ara önde gidiyor. Her bütçeden tanıtım web üzerinden yapılabiliyor.

Arama motorlarının lideri olan Google’da ilk sayfada olmayı sağlayan bu uygulama pek çok avantaj barındırıyor.

 • Milyonlarca kişiye ulaşmanızı sağlar.
 • 7/24 görünür olursunuz.
 • Hedef kitleye direkt ulaşmanızı sağlar.
 • Kampanya bütçelerinizi yönetebilirsiniz.
 • Tıklama başına ödeme yaparsınız.
 • Kullanıcı hareketlerini takip edersiniz.
 • Reklamlarınızın yönetimi sizde olur.
 • Kolay ölçülebilirdir. Kâr – Maliyet – Performans Hesaplanabilir.
 • Ülke, şehir, bölge gibi gösterim ayarlamaları ile yer hedefleme sistemi vardır.
 • Dil hedefleme sistemi sayesinde istediğiniz dilde aramalara göre ayarlanabilir.
 • İstediğiniz gün veya saatte gösterim gibi zaman ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Yıllık, aylık, haftalık ve günlük planlamalar ile bütçenize göre ayarlamalar yapabilir, değiştirebilirsiniz.
 • Sadece hedef kitlenize gösterim yapılmasını sağlayarak verimi yükseltirsiniz.
1 Comment
 • HelenSwina
  Posted at 22:58h, 14 Ekim Cevapla

  Selam.

  Nerede web sitenizde ücretsiz xevil indirebilirsiniz?
  Desteğinizden bilgi aldım. Xevil, captcha çözümü için gerçekten en iyi programdır, ancak en son sürümüne ihtiyacım var.

  Teşekkür.

 • BolNasos
  Posted at 08:25h, 17 Eylül Cevapla

  IBO JSW 150 24л – Станция водоснабжения IBO JSW150 24л предназначены для автоматического водоснабжения личных подсобных хозяйств. Насосная станция состоит из: поверхностного насоса, мембранного бака, реле давления, пятивыводного штуцера, манометра и антивибрационного шланга с коленом. Любой поверхностный насос IBO может быть укомплектован в насосную станцию. Объем мембранного бака может быть выбран исходя из индивидуальных потребностей клиента. Также насосная станция может быть укомплектована блоком защиты от „сухого хода”. Использование Отличное решения для водоснабжения дома, повышения давления в системе водоснабжения, подача чистой воды, полив сада и огорода. – IBO JSW 150 24л
  Источник –
  насосная станция не набирает,
  насосные станции cam,
  почему насосная станция качает воздух,
  инструкция по применению насосной станции.

  Your comment is awaiting moderation.

Post A Comment